OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Ma on nam uświadomić prawdę o powtórnym przyjściu Pana, a także ma nas przygotować do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, który ma nam pomóc wciąż na nowo odkrywać czym jest EUCHARYSTIA.

 2. Msze św. Roratnie dla dzieci codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. Roratnia będzie o godz. 16.30.

 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła,- czwartek, 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego,

– środę, 4 grudnia – św. Barbary.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

– w pierwszy czwartek – od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 modlitwa w int. powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretek.

– w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, natomiast Msza św. o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 1. Odwiedziny chorych w tym tygodniu:

– czwartek – ks. Rafał; – piątek: ks. Jerzy, ks. Szymon, ks. Michał; – sobota: chorzy ks. Stanisława

 1. W najbliższy wtorek – 1 grudnia, na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.

 2. Prosimy o pomoc w rozniesieniu Listów Świątecznych do mieszkań naszych parafian. Osoby, które mogą roznieść listy w swoim bloku czy ulicy proszone są o odebranie ich dzisiaj po Mszy św. z zakrystii. Dziękujemy wspólnocie Margaretek za spakowanie listów świątecznych.

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentowe rekolekcje on-line. Poprowadzi je ks. dr Mirosław Socała, salwatorianin, wykładowca WSD w Bagnie. Każda Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie transmitowana przez stronę internetową parafii.

 4. Jak już informowaliśmy w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne. Po Mszy św. opłatki będą rozprowadzane przy każdym wyjściu z kościoła.

 5. Każdego roku w adwencie Caritas naszej parafii organizuje tzw. akcję „Serduszka”. Osoby chętne do przygotowania paczki dziecku lub osobie starszej proszone są o podejście do zakrystii wraz z wybranym serduszkiem. Prosimy także o przygotowanie i dostarczenie paczek do zakrystii, do 13 grudnia br.

 6. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na paczki dla dzieci i ubogich naszej parafii.

 7. Informujemy, że w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas. W minioną niedzielę w ramach akcji Caritas zebraliśmy 2.487 zł.

 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a także gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Marian Guzenda w wieku 80 lat, śp. Anna Olczyk w wieku 87 lat, śp. Zbigniew Żyluk w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!