OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Chrystusa Króla 22 listopada 2020 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią kończącego się roku liturgicznego, przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Uroczystość ta jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. W dniu dzisiejszym będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. Wszystkim ministrantom naszej parafii, ich opiekunowi ks. Szymonowi życzymy radości ze służby przy ołtarzu Chrystusa i dziękujemy za posługę w naszej świątyni.

  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się ślubowanie dzieci należących do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dzieciom, należącym do ERM-u oraz ich opiekunom ks. Stanisławowi i p. Joannie Kosińskiej życzymy Bożego błogosławieństwa w lepszym poznawaniu Eucharystii.

  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu – wtorek – wspominamy świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i towarzyszy.

  4. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas diecezji elbląskiej.

  5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Boże Narodzenie. Informujemy, że w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będzie można później nabyć przed wyjściami ze świątyni.

  6. W czasie Adwentu rozprowadzane będą także w zakrystii świece Caritas.

  7. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Msze św. i spotkanie dzisiaj na godz. 16.00.

  8. W dniu dzisiejszym swoje urodziny obchodzi Pan organista Bartłomiej Wańdoch. Z racji urodzin życzymy wielu potrzebnych łask w czasie posługi w organistowskiej i Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym.

  9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszą gazetkę parafialną „Dobry jak chleb”.

  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jerzy Rygasiewicz w wieku 68 lat, śp. Adam Janósz w wieku 64 lat, śp. Helena Wyżykowska wieku 68 lat oraz Monika Rybotycka w wieku 93 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!