OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII Niedziela zwykła 15 listopada 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek – św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy,

– środa – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

– piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

– sobota – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

– w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 1. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, zbiórka ofiar do puszek na rzecz działalności charytatywnej Caritas Diecezji Elbląskiej. Również tego dnia będzie miało miejsce promocja ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30 oraz odnowienie ślubowania członków Eucharystycznego Ruchu Młodych na Mszy św. o godz. 12.00.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy kleryków Elbląskiego Seminarium Duchownego. Po każdej Mszy św. będą kwestować na rzecz seminarium w Elblągu i sprzedawać kalendarze na 2021 rok.
 3. Przez cały listopad odprawiamy nabożeństwo za zmarłych – modlitwa różańcowa połączona z wyczytywaniem poleconych zmarłych codziennie o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej w Sali o. Jordana odbędą się następujące spotkania:

– poniedziałek – Rada Parafialna,

– wtorek – Rada duszpasterska.

 1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania – rok II, zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 do kościoła.
 2. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w następną niedzielę na godz. 16.00.
 3. W minioną niedziele na rzecz budowy zebrano kwotę 3.269 zł. Bóg zapłać
 4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Obecnie znajduje się na planszy 43 zielonych pasków. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 5. Z racji nowych obostrzeń sanitarno-epidemicznych w naszym kościele na liturgii przebywać może 100 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maja Olkowska w wieku 18 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i opieki świętych patronów!