OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV Niedziela zwykła 13 września 2020 r.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość dożynkową. Dziękujemy Boga za tegoroczne plony, które mogliśmy zebrać z pól, ale także z działek, ogrodów i sadów. Msza św. dożynkowa odbędzie się o godz. 10.30. W ramach dożynek parafialnych w salce o. Jordana, w godz. od 9.00 do 13.30 rozprowadzane jest ciasto, pierogi i smalec. Przez zakup domowych wyrobów wspieramy budowę naszej świątyni. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom domowej kuchni i wspólnotom zaangażowanym w akcję „Dożynki 2020”. Bóg zapłać!
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– wtorek, 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– środa, 16 września, – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

– piątek, 18 września, – święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,

 1. W dniu 6 września rozpoczęliśmy kolejny rok formacji w naszej parafii. Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny spotkania grup i wspólnot przeprowadzane są w salce o. Jordana pod tarasem.
 2. Z racji pandemii koronawirusa I Komunia św. w naszej parafii zaplanowana jest dwóch grupach na dzień 4 października, o godz. 10.00 i 12.00.
 3. Ze względu na COVID 19 jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. przy kaplicy Matki Bożej wyłącznie na rękę.
 4. Z wielką radością informujemy o decyzji Stolicy Świętej o beatyfikacji założyciela salwatorianów o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, która będzie miała miejsce 15 maja 2021 roku w bazylice św. Jana na Lateranie, w Rzymie. Dalsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie.
 5. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 7. W najbliższy wtorek, 15 września, w godz. od 14 do 14.45 na parkingu przy kościelnym w ambulansie diagnostycznym będzie możliwość zbadania tętnic kończyn dolnych, wykonać badanie na osteoporozę, itp. Szczegóły możemy przeczytać na plakatach.
 8. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 9. Następna niedziela w naszej parafii to dzień zbiórki do puszek na rzecz utrzymania Bazyliki Grobu Pańskiego.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej!