OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela zwykła 6 września 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy – we wtorek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. I Komunia św. w tym roku planowana jest na dzień 4 października.
 3. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku dożynek parafialnych w dotychczasowej formie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 11 września). Na wzór ostatniego festynu parafialnego prosimy także o upieczenie i ofiarowanie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 13 września w salce o. Jordana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17.00 do 19.00. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.
 4. Spotkanie grupy Biblijnej odbędzie się w czwartek – po Mszy św. wieczornej.
 5. Ze względu na COVID 19 jeden kapłan będzie udzielał Komunii św. przy kaplicy Matki Bożej wyłącznie na rękę.
 6. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 7. Przypominamy, że w każdą niedzielę września sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały miesiąc nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli września – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 9. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Franciszek Maszka w wieku 62 lat, śp. Wiesław Dobrzeniecki w wieku 71 lat, śp. Grażyna Kobus w wieku 61 lat, śp. Waldemar Zajączkowski w wieku 63 lat oraz śp. Andrzej Kubicz w wieku 60 lat. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli

„Szczęść Boże”.