OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela zwykła 30 sierpnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w I czwartek – modlitwa w int. powołanych i o nowe powołania prowadzona przez wspólnotę Margaretek o godz. 17.30;

 • – w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.;
 • – spowiedź dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00;
 • – spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.
 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 1 września – bł. Bronisławę, zakonnicę,

– czwartek, 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża,

– sobota, 5 września – bł. Matkę Teresę z Kalkuty, zakonnicę.

 1. Wszystkie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok pracy formacyjnej. Msza św. zostanie odprawiona w czwartek, 3 września o godz. 18.00.
 2. Odwiedziny chorych w tym miesiącu w piątek, 4 września od godz. 9.00. Ks. Rafał w podanym wcześniej terminie.
 3. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się we wtorek, 1 września, o godz. 19.00; spotkanie Rady duszpasterskiej 4 września, o godz. 19.00 również w salce o. Jordana.
 4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy tradycyjnie w sobotę o godz.18.00 modlitwą różańcową. Gościem i kaznodzieją czuwania będzie ks. dr Waldemar Maliszewski – przewodnik Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 5. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku dożynek parafialnych w dotychczasowej formie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu odpowiedniej dekoracji dożynkowej w kościele (prosimy o warzywa, owoce, kwiaty ogrodowe i inne płody ziemi – do piątku 11 września). Na wzór ostatniego festynu parafialnego prosimy także o upieczenie ciasta, które rozprowadzane będzie w dniu 13 września w salce o. Jordana. Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomogły w sprzątaniu salki ojca Jordana i przenoszeniu mebli. Bóg zapłać!
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Przypominamy, że w każdą niedzielę września sprawowana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Przez cały miesiąc nie będzie jednak Mszy św. o godz. 13.30, z wyjątkiem II niedzieli września – Mszy, z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom.
 9. . Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ireneusz Ekiel w 38 roku życia. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Życzymy błogosławionej niedzieli –

„Szczęść Boże”.