OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX Niedziela zwykła 9 sierpnia 2020 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– wtorek, 11 sierpnia – św. Klary, dziewicy,

– piątek, 14 sierpnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– sobota, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę, jednak nie będzie Mszy o godz. 13.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców.

  1. W najbliższy wtorek ok. 18.00, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Jasną Górę. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Koszt podróży 85 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Spotkanie z Matką Jasnogórską i złożenie w Jej ręce osobistych i wspólnotowych intencji jest najlepszym zwieńczeniem trudu pielgrzymowania. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom wraz z ks. Rafałem za modlitwy zanoszone w intencji naszej parafii.
  2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w naszym kościele.
  3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
  4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
  5. Za tydzień po Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka ofiar na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  6. Z racji panującej pandemii Coronawirusa przypominamy o maseczkach lub przyłbicy podczas nabożeństw.
  7. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
  8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!