OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII Niedziela zwykła 2 sierpnia 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 4 sierpnia – św. Jana Marii Vianneya,

– czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego,

– sobota, 8 sierpnia – św. Dominika, prezbitera.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej prowadzona będzie przez wspólnotę Margaretka w czwartek o godz. 17.30.
 2. Okazja spowiedzi I piątkowej – pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od wtorku 28 lipca codziennie prowadzona jest modlitwa wieczorna o godz. 20.15. dla duchowych pielgrzymów zakończona Apelem Jasnogórskim. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd ok. północy z 10 na 11 sierpnia. Koszt podróży 85 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
 7. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek.
 8. Prace tynkarskie dolnego kościoła dobiegają końca. Pozostała jeszcze tylko część pod tarasem wraz z salką o. Jordana, dlatego prosimy o pomoc w przygotowaniu tych pomieszczeń do tynkowania. Chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00.
 9. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Bernarda Grudzińskiego w 75 roku życia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!