OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII Niedziela zwykła 26 lipca 2020 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 29 lipca – św. Marty,

– piątek, 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– sobota, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

  1. W najbliższy wtorek rozpocznie się XXVIII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów polecamy pamięci modlitewnej a im samym życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  2. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Od wtorku 28 lipca codzienna modlitwa wieczorna o godz. 20.15. Tradycyjnie, dla pielgrzymów duchowych, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by wraz z naszymi pieszymi pielgrzymami wejść na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 10 na 11 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
  3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej, polskiej historii jest to miesiąc ważnych rocznic i wydarzeń, które kształtowały naszą pamięć i tożsamość narodową. Miesiąc pieszych pielgrzymek i ważnych wydarzeń religijnych, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy więc do podjęcia w tym czasie abstynencji od napojów alkoholowych.
  4. Zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się w sobotę tradycyjnie o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Czuwanie poprowadzi ks. dr Wojciech Borowski, dyrektor Caritas diecezji elbląskiej.
  5. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
  6. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. Kancelaria parafialna otwarta jest przez cały rok w tych samych dniach i godzinach.
  8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
  9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzeja Krygiera w 67 roku życia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!