OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI Niedziela zwykła 19 lipca 2020 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 22 lipca – św. Marii Magdaleny,

– czwartek, 23 lipca – św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy,

– piątek, 24 lipca – św. Kingi, dziewicy,

– sobota, 25 lipca – św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców.

  1. Z racji przypadającego w sobotę liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
  2. W dniu 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie br. Krzysztof Stelmach. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w sobotę, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Informujemy, że podczas ostatniej zbiórki zebraliśmy kwotę 5.271 zł.
  4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
  5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Przypominamy także o możliwości spowiedzi również w każdy czwartek od godz. 17.00 przy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
  7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Jerzego Mańskiego w 63 roku życia oraz Grażynę Imianowską w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!