OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XV Niedziela zwykła 12 lipca 2020 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 13 lipca – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– środa, 15 lipca – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– czwartek, 16 lipca – NMP z Góry Karmel.

  1. Na uroczystości odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej zaprasza parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Uroczysta Msza św. rozpocznie się we czwartek (16 lipca) o godz. 18.00. Przed Mszą św. wspólny różaniec. Szczegóły uroczystości odpustowych możemy przeczytać na plakatach.
  2. W dniu dzisiejszym, prowadzona jest zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na koszty związane z posadzką naszego kościoła. Prace przy poręczach na klatce schodowej przy głównym wejściu z lewej strony dobiegły końca. Bezpiecznie można już wejść na chór.
  3. Grupa pielgrzymkowa „Salvator” dziękuje za ofiary, które zebrali w wysokości 4.844 zł. Pątników można jeszcze wesprzeć składając ofiary do urny przy ołtarzu Matki Bożej oraz wpłatami na konto parafii z dopiskiem „na pielgrzymkę”.
  4. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Koszt jednej ławki wynosi 3.500 zł brutto. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
  5. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. w naszym kościele jest każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas liturgii kościele oraz zachowanie tzw. odległości społecznej.
  7. Po 31 latach służby pani Róża i Jan Błaszczykowie planują zakończyć posługę dbania o porządek w naszej świątyni. Zwracamy się więc do Was wszystkich z zapytaniem kto byłby gotów podjąć się tego ważnego zadania w naszym kościele. Poszukujemy również osoby do pracy na zmianę w kuchni na plebanii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Jerzym – proboszczem parafii.
  8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
  9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Krystynę Brzuszczyńską w 71 roku życia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!