OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIV Niedziela zwykła 5 lipca 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 6 lipca – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– środa, 8 lipca – św. Jana z Dukli, prezbitera,

– sobota, 10 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

 1. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej księdza Michała Mańkę, który od 1 lipca rozpoczął pracę w naszej parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i wielu łask w posłudze kapelana szpitala.
 2. W dniu dzisiejszym, o godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w int. ks. Szymona z ok. imienin, które przypadają na 18 lipca.
 3. W kaplicy chrzcielnej znajduje się plansza przedstawiająca rozmieszczenie nowych ławek w naszym kościele, gdzie zielonym kolorem zaznaczone są te ławki, które już możemy zakupić. Zachęcamy ofiarodawców do wykupienia kolejnych nowych ławek do naszego kościoła.
 4. Informujemy, że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. każdego dnia piętnaście minut przed Mszą św. poranną i pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 5. Ruchu Młodzieży Salwatoriańskie organizuje dzisiaj zbiórkę ofiar do puszek. Złożone ofiary przeznaczone będą na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę.
 6. Zachęcamy do wirtualnego uczestniczenia w XXVII Salwatoriańskim Forum Młodych, które odbywać się będzie w Dobroszycach, koło Wrocławia, a będzie trwało od 6 do 10 lipca br. Szczegóły możemy przeczytać na stronie: https://forummlodych.com
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz budowy kościoła. Ofiary przeznaczone są na prace związane z posadzką w kościele.
 8. Zwracamy się i prosimy o rozwagę przy stawianiu zniczy, wkładów i kwiatów na salwatoriańskim grobie, na cmentarzu Agrykola. W minioną niedzielę doszło do zapalenia się obok stojących lampionów i uszkodzenia nagrobka.
 9. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”, a także miesięcznika „Salwator”
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Mackiewicz w wieku 91 lat, śp. Edwardę Zielińską w wieku 87 lat oraz śp. Edwarda Merkowskiego wieku w 78 lat.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!