OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI Niedziela zwykła 14 czerwca 2020 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa, 17 czerwca – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

– piątek, 19 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– sobota, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

  1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ. Zapraszamy na litanię w intencji ustania pandemii koronavirusa na godz. 17.30. W ramach oktawy Bożego Ciała po litanii rozpoczyna się również procesja wewnątrz kościoła.
  2. W dniu dzisiejszym prowadzona jest zbiórka ofiar na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z posadzką w naszym kościele.
  3. W dniu 17 czerwca, przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii, ku czci św. Brata Alberta. Uroczystą Msze św., o godz. 18.00 odprawi pasterz diecezji elbląskiej bp Jacek Jezierski. Serdecznie zapraszamy wspólnoty, grupy parafialne i wszystkich parafian do uczestnictwa w tym parafialnym święcie.
  4. Z racji pandemii koronawirusa i obostrzeń sanitarnych niemożliwym jest zorganizowanie w tym roku festynu parafialnego w dotychczasowej formie. Prosimy jednak o upieczenie i ofiarowanie ciasta. Osoby chętne prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Upieczone ciasta prosimy o przyniesienie do sali pod tarasem w sobotę od godz. 17.00 do 19.00. Ciasto będzie można zakupić 21 czerwca w salce o. Jordana w godz. od 9.00 do 13.30. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na cele budowlane w naszym kościele.
  5. Okres Wielkanocny w Kościele zakończył się w dniu Zesłania Ducha Świętego dlatego zachęcamy do spowiedzi tych, którzy z racji pandemii nie byli u spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy także, że w każdy czwartek od godz. 17.00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. Redakcja elbląskiego dodatku Gościa niedzielnego, w dniach od 11 do 14 czerwca br. organizuje wystawę swoich czasopism w naszym kościele. Czasopisma są wyłożone w większej ilości egzemplarzy w tylnej części kościoła, skąd za drobną opłatą można wziąć – ewentualnie uzupełnić swój zbiór czasopisma. Złożoną ofiarą wspomagamy budowę i upiększanie naszej świątyni.
  7. Zachęcamy do czytania „GościaNiedzielnego” oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
  8. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Justa w wieku 85 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!