OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31 maja 2020 r.

  1. Witamy neoprezbitera ks. Karola Koszyla, który wczoraj sprawował swoją Msze św. prymicyjną w naszym kościele a dzisiaj, po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
  2. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Litanię do NSPJ rozpoczynamy o 17.30, którą ofiarujemy w intencji ustania pandemii koronavirusa.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 1 czerwca – święto NMP, Matki Kościoła,

– środa, 3 czerwca – świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,

– czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa najwyższego i wiecznego kapłana,

– piątek, 5 czerwca – św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

– niedziela, 7 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy.

  1. W dniach od 1 do 3 czerwca br. odbędzie się w naszej parafii XII Forum Rodziny pod hasłem „Być mężczyzną i kobietą tak na serio”. Prelegentem będzie ks. Maciej Dalibor, vice rektor-wychowawca WSD salwatorianów w Bagnie. Plan Forum można przeczytać na plakatach.
  2. W sobotę zapraszamy na czuwanie fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, Msza św. o godz. 18.30, następnie konferencja, litania do Matki Bożej w kościele i Apel fatimski. Czuwanie poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny WSD w Elblągu.
  3. Z dniem 1 czerwca br. wznawiamy Msze św. w kaplicy szpitala wojewódzkiego w wyznaczonych godzinach i odwiedziny chorych na oddziałach szpitala.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i dorosłych przed i w trakcie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych wstrzymane są do odwołania poza przypadkami zagrożenia życia.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb
  6. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Kubisiaka w wiek 66 lat, śp. Stanisława Gutowskiego w wieku 79 lat i śp. Bożenę Heyda w 64 roku życia Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!