OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek, 18 maja – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu,

– sobota, 23 maja – dzień święceń diakonatu i prezbiteratu alumnów salwatoriańskich w Trzebini oraz alumnów diecezji elbląskiej w Elblągu. Osoby nowo wyświęcone polecamy szczególnej pamięci modlitewnej.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30 i do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii codziennie o 20.30.

 1. Od dnia 17 maja br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 150 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 2. Nadzwyczajne spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek, 18 maja, o godz. 19.00 w salce O. Jordana. Spotkanie Rady duszpasterskiej w czwartek 21 maja, o godz. 19.00 również w salce O. Jordana.
 3. W poniedziałek, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za życie i powołanie kapłańskie Karola Wojtyły oraz litanię przed relikwiami Ojca świętego. Niech dzień urodzin świętego papieża będzie dniem modlitwy i refleksji nad duchowym dziedzictwem naszego wielkiego rodaka.
 4. W środę na godzinę 9.00 zapraszam mężczyzn do pomocy przy pracach porządkowych w dolnym kościele.
 5. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Termin zgłoszeń upływa 26 maja br. Zapisy w zakrystii.
 6. Rocznica I Komunii św. w naszej parafii zaplanowana jest na dzień 11 października br.
 7. W ramach składki na budowę kościoła w minioną niedzielę zebrano kwotę 4.875 zł. W pierwszą niedzielę maja na rzecz WSD salwatorianów zebrano 3.593 zł. Bóg zapłać!
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Bożenę Cerkownik w wieku 65 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!