OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– czwartek, 14 maja – święto, św. Macieja, Apostoła,

– sobota, 16 maja – święto, św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 1. W dniu 10 maja br. praktyka duszpasterska dk. Karola Koszyla SDS w naszej parafii dobiega końca. Polecamy pamięci modlitewnej dk. Karola, który w Krakowie już 23 maja, z rąk abp. Marka Jędraszewskiego otrzyma święcenia kapłańskie.
 2. Od dnia 20 kwietnia br. w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 100 osób. Zachęcamy do rozważnego uczestniczenia w liturgii i zajmowania miejsc w całym kościele zachowując odpowiednią odległość. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św.
 3. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
 5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji ustania pandemii codziennie o 20.30.
 6. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na budowę kościoła. Ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów posadzki naszego kościoła.
 7. Spotkanie w sprawie parafialnego wyjazdu do Skandynawii odbędzie się w niedzielę, tj. 10 maja, o godz. 19.00 w kościele. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie.
 8. Przypominamy, że w każdą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurują osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za 2019 rok. Proponujemy w kopercie zostawić PIT do rozliczenia a odebrać za tydzień w sobotę. Akcja prowadzona jest w każdą sobotę do końca maja.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz biuletynu parafialnego „Dobry jak chleb”
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Leokadię Boniecką w wieku 73 roku, śp. Grażynę Zemło oraz śp. Bogdana Łukawskiego w wieku 78 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!