OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela zwykła 9 lutego 2020 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

– piątek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

 1. Informujemy, że w dniu dzisiejszym odbędzie się Bal karnawałowy dla dzieci od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. W dniu dzisiejszym, o godz. 17.30 w sali O. Jordana, odbędzie się spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów. Dysponujemy jeszcze kilkoma dodatkowymi miejscami. Zapisy w zakrystii.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, na godz. 18.30 do salki o. Jordana.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. Dnia 11 lutego, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość przyjęcia namaszczenia chorych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej. Po Mszy św. RMS zaprasza do Sali O. Jordana na część artystyczną.
 7. W dniu dzisiejszym zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 8. W minioną niedzielę w ramach zbiórki dla sióstr klarysek zebraliśmy kwotę 3.255 zł.
 9. Fundacja św. Brata Alberta organizuje kolonię dla dzieci do Karpacza w terminie 2-10 lipca br. Koszt 1.200 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Eugeniusza Szpilewskiego w wieku 84 lat, śp. Marię Guz w wieku 81 lat oraz śp. Zofię Tarka w 90 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!