OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych.
 3. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– środa – 4 lutego, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

– czwartek – 6 lutego, wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek grupa Margaretka zaprasza na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne oraz już powołanych do służby Bożej. Modlitwa rozpocznie się o 17.30

– w piątek spowiedź I-piątkowa pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 16.30.

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania na plebanii:

– wtorek – Żywy Różaniec

– środa – Odnowa w Duchu Świętym

– czwartek – Margaretki

– piątek – Rada Parafialna

– niedziela, godz. 17.30 – spotkanie osób udających się na wyjazd parafialny do Skandynawii, w sali O. Jordana. Prosimy o zabranie ze sobą ważnych paszportów.

 1. W tym tygodniu odwiedziny chorych. W piątek swoich chorych odwiedzi ks. Jerzy i ks. Stanisław. Natomiast ks. Szymon i ks. Rafał w sobotę.
 2. W sobotę, 15 lutego, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 3. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego, od godz. 15.00 w Sali bankietowej Eden. Zabawę poprowadzi Agencja Artystyczna Gesek z Elbląga. Prosimy aby każde dziecko przyniosło ze sobą jedną pluszową maskotkę, Na koniec przewidziana jest loteria fantowa. Zapisy w zakrystii. Wpisowe to kartonik soku lub słodycze.
 4. Zelatorów zbierających ofiary na budowę kościoła prosimy o odebranie zeszytów w zakrystii.
 5. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Światowy Dzień Chorych, który przypada w dniu 11 lutego. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. bp Wojciech Skibicki.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka w ramach akcji „dach dla kościoła”. Ofiary przeznaczone są na nowe nagłośnienie w naszym kościele.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej