OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela zwykła 26 stycznia 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym, o godz. 15.00 rozpoczniemy kolędę dodatkową. Tym samym zakończymy czas kolędy w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za czas spotkań w Waszych domach, za wspólną modlitwę, za życzliwe przyjęcie, za rozmowy i złożone przy okazji kolędy ofiary.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– wtorek, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu

– piątek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

 1. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie świec.
 2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia konsekrowanego. W tym dniu szczególnie chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zakonnikach i siostrach zakonnych. W tym dniu przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka ofiar na wsparcie elbląskiego klasztoru Sióstr Klarysek. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękujemy w imieniu Sióstr.
 3. W najbliższą sobotę, od godz. 10.00 do 13.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będą osoby pomagające w przygotowaniu rozliczeń podatkowych za rok 2019. Akcja prowadzona będzie w każdą sobotę do końca kwietnia.
 4. W najbliższy wtorek, od godz. 19.00, planujemy rozbieranie dekoracji świątecznych. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.
 5. W środę zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00 do pomocy przy bloczkach gazo-betonowych. Prosimy o zabranie ze sobą taczki.
 6. Informujemy, że Bal karnawałowy dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 9 lutego. Zapisy w zakrystii.
 7. Przypominamy, że w przedniej połowie kościoła funkcjonuje tzw. pętla indukcyjna dla osób posługujących się aparatami słuchowymi. Aparaty starszej generacji należy przełączyć na odsłuch nadajnika, a nowszej generacji poprzez konfigurację w miejscu zakupu aparatu lub przez odpowiednią aplikację.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz naszej gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Tredera w wieku 55 lat oraz śp. Ireneusza Faryno w 55 roku życia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, a także wszystkim naszym parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej