OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu 1 grudnia 2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Ma on nam uświadomić prawdę o powtórnym przyjściu Pana, a także ma nas przygotować do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wielka Tajemnica wiary”, który ma nam pomóc na nowo odkrywać czym jest EUCHARYSTIA.
 2. Msze św. Roratnie dla dzieci codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci wraz  z całymi rodzinami. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

      – we wtorek, 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego,

      – w środę, 4 grudnia – św. Barbary,

–  w sobotę, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

– w pierwszy czwartek  – od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 modlitwa w int. powołanych prowadzona przez wspólnotę Margaretek.

– w piątek spowiedź I-piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, natomiast Msza św.  o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi  dla dorosłych przed i w trakcie Mszy św.  o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 17.30.

 1. Odwiedziny chorych w tym tygodniu:

– w piątek: ks. Jerzy, ks. Szymon, ks. Stanisław 

– w sobotę: ks. Sebastian

 1. W sobotę 7 grudnia, w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, przypada 138 rocznica powstania Zgromadzenia Salwatorianów. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 w intencji salwatorianów. Podczas tej Mszy św. członkowie apostolatu Margaretka odnowią swoje przyrzeczenia.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Albert Poloczek, salwatorianin, wykładowca WSD salwatorianów w Bagnie.
 3. Jak już informowaliśmy w niedziele adwentowe na zakończenie każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki wigilijne. Po Mszy św. opłatki będą rozprowadzane przy każdym wyjściu z kościoła.
 4. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Zachęcamy też rodziny, które mają taką możliwość, do przygotowania paczek świątecznych dla konkretnych osób z ubogich rodzin.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na budowę kościoła – ofiary przeznaczone będą na posadzkę w naszym kościele.
 6. Informujemy, że w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas. W minioną niedzielę w ramach akcji Caritas zebraliśmy 1.741 zł.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a także gazetki parafialnej „Dobry jak chleb”.
 8. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Nowoszyńskiego w wieku 78 lat śp. Elżbietę Chmielewską w wieku 64 lat oraz śp. Helenę Matejko. Wieczny odpoczynek mu dać Panie …

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.