KAWIARENKA O. MIECZYSŁAWA


W naszej parafii od kilku tygodni, w niedzielne przedpołudnia, salka o. Jordana zamienia się w kawiarenkę. Surowe ściany, prowizoryczne stoły,
stare ławki, które pamiętają jeszcze starą kaplicę, brak ogrzewania, toalety mogą zniechęcać do robienia czegokolwiek.

fot. Kawiarenka o. Mieczysława

Dlaczego więc kawiarenka? W planach śp. ks. Mieczysława na zagospodarowanie dolnego kościoła była kaplica, sala konferencyjna, salki dla grup parafialnych, toalety i kawiarenka parafialna. Realizacja tych planów wymaga olbrzymich środków finansowych, przez to czas realizacji jest bardzo odległy. Dlatego chcemy aby salka o. Jordana, która jest jedynym dużym pomieszczeniem gdzie może toczyć się „życie duszpasterskie” parafii, stało się pomieszczeniem łączącym wiele funkcji. W ciągu tygodnia miejsce spotkań grup i wspólnot parafialnych, sala konferencyjna, „kinowa” czy bankietowa, a w niedzielne przedpołudnia – kawiarenka. Aby to było możliwe, trzeba w salę zainwestować: zakupić krzesła, nowe stoły, założyć żaluzje w oknach, zainstalować ogrzewanie itp.. Potrzeb jest wiele, dlatego ofiary składane przy okazji odwiedzin kawiarenki przeznaczone są na wyposażenie sali.

fot. Kawiarenka o. Mieczysława

Jak wygląda kawiarenka od strony organizacyjnej? Grupa, która zainicjowała i zajmuje się jej funkcjonowaniem to zaledwie kilka osób – co tydzień pieką ciasta, przygotowują salę i zajmują się obsługą. Wszystkim, którzy włączają się w to dzieło serdeczne Bóg zapłać.

Fot. Kawiarenka o. Mieczysława

Jak można włączyć się w to działanie?
Można to uczynić na kilka sposobów:

  1. przyjść do kawiarenki na kawę i ciasto – dobry uczynek może osłodzić nam życie 😉
  2. upiec ciasto i ofiarować do kawiarenki,
  3. dołączyć do grupy posługującej – która jest na etapie tworzenia.

Kawiarenka to nasze wspólne dzieło, w którym pragniemy pielęgnować „charyzmat spotkania” śp. Proboszcza Mieczysława. W związku z tym jest tam szczególne miejsce poświęcone właśnie Jemu. Jest tam Jego zdjęcie a także osobiste rzeczy – habit, brewiarz, pismo święte z odręcznymi notatkami, filiżanką, talerzykiem, na którym jest jego ulubione ciastko. To miejsce jest pełne jego obecności, o której chcemy pamiętać i ją pielęgnować. Tak jak za życia ogarniał swoją modlitwą wszystkie sprawy związane z całą parafią i budową wierzymy, że teraz przebywając w domu Ojca będzie wstawiał się za nami we wszystkich potrzebach.

Zapraszamy do kawiarenki w każdą niedzielę, od godziny 10:00 do 13:30. Jedząc ciastko, pijąc kawę czy herbatę warto uśmiechnąć się, zagaić rozmowę z osobami z którymi znamy się tylko z widzenia w kościele. Kościół jest naszym domem, a my wszyscy jesteśmy braćmi w Chrystusie.

Do zobaczenia w kawiarence!

Grupa o. Tylutkiego